17 maart 2025
13:00 – 15:00 uur
MRA-bureau
Wat is de rol van restwaarde binnen een circulaire economie? Hoe reken je met restwaarde? En misschien nog wel belangrijker: hoe stimuleer je partijen om ermee aan de slag te gaan? Na de sessie over restwaarden tijdens de succesvolle bijeenkomst van de Circulaire Deal Secundaire Bouwmaterialen is het tijd om dieper in te gaan op de mogelijkheden.
Tijdens deze sessie staan we stil bij succesverhalen, kansen en werkwijzen uit de praktijk. Lennert Marinus van de gemeente Heerenveen en Michiel Bosch van de gemeente Leiden lichten toe hoe zij restwaarde hebben vastgelegd in beleid, hoe het in de praktijk verloopt en welke financiële kansen het biedt voor circulariteit. Deze sessie wordt vooral waardevol voor gemeenten die aan de slag willen met restwaarde, maar nog niet weten waar ze moeten beginnen.
Waarom is aandacht voor restwaarde belangrijk?
Door af te schrijven tot een financiële restwaarde in plaats van tot nul, ontstaat er direct financiële ruimte. Dit ondersteunt circulariteit op twee manieren. Enerzijds vraagt het om circulair bouwen door eisen te stellen aan losmaakbaarheid en hergebruik. Anderzijds biedt het meer financiële flexibiliteit voor circulaire ingrepen en investeringen.
Daarnaast sluit restwaarde goed aan bij de circulaire ambities binnen de MRA en de Circulaire Deal Secundaire Bouwmaterialen, doordat het losmaakbaarheid, circulair slopen en hergebruik vergemakkelijkt.
Dit is een besloten evenement. Wil je de sessie bijwonen? Neem dan contact op met projectmanager Lanie Preston om de mogelijkheden te bespreken via lanie@c-creators.org.